Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

PIŁKA NOŻNA

prowadzący: Piotr Szczygłowicz

Absolwent fizjoterapi na Wydziale Nauk medycznych, współwłaściciel firmy „FRU” Fabryka Radosnych Uśmiechów.

Zajęcia piłki nożnej wyrabiają u dzieci podstawowe cechy motoryczne takie jak szybkość, zwinność, siła, wytrzymałość oraz koordynacja ruchowa, w swojej formie przypominają trening piłkarski i są dostosowane do wieku dzieci. W głównej mierze prowadzone są w formie zabawy, gier, wyścigów, mini zawodów.

Propagowanie zdrowego trybu życia, nauka zasad fair play, współdziałanie w grupie, wreszcie prawidłowe kształtowanie nawyków ruchowych, to tylko nieliczne korzyści. Zajęcia, jeśli tylko pogoda pozwala odbywają się na świeżym powietrzu co pozytywnie wpływa także na zdrowie i odporność dzieci.

JUDO

prowadzący : Patryk Leśniewski

 Judo jest jednym ze sportów walki, będącym uszlachetnioną odmianą starej japońskiej sztuki walki ju-jitsu. Jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu, rozwija równomiernie wszystkie partie mięśni, co oprócz kształtowania ładnej sylwetki przyczynia się do korekcji wad postawy. Ponieważ ważnym elementem treningu judo są ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne, adepci tego sportu nabierają gibkości i zwinności, Trening judo jest doskonałą metodą pedagogiczną, kształtującą osobowość zawodnika w duchu optymizmu i w wiary we własne siły.

TANIEC SPORTOWY

prowadący: Szymon Kowalewski

Taniec wyzwala pozytywne emocje, niweluje napięcie nerwowe, sprzyja odprężeniu. Dzięki takiej formie ruchowej dzieci wyzbywają się kompleksów i zahamowań, są bardziej otwarte, mniej nieśmiałe. Uczy koncentracji, rozwija spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, koordynację ruchową, a poprzez naukę, powtarzanie sekwencji kroków i ruchów poprawia pamięć, a co za tym idzie- dziecko uczy się lepiej i szybciej.

ROBOTYKA LEGO

prowadzący: Kamil Teofilewski

Zajęcia z robotyki to fascynujące warsztaty będące połączeniem budowania robotów, elementów informatyki i fascynującej zabawy. Pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata dzieci w pasję tworzenia. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, hobby, nieszablonową formą spędzania wolnego czasu.