O nas

O nas

Przedszkole powstało z inicjatywy rodziców, którzy pragnęli stworzyć dla swojego dziecka miejsce, gdzie dzieci będą czuły się bezpiecznie i dobrze . Chcieli „oddać“ swoje dziecko w wykwalifikowane ręce nauczycielek, które ciepłem, zrozumieniem i akceptacją będą opiekować się i uczyć maluchy.

I tak w 2002 roku powstał Świat Bajek.

Nasze Przedszkole jest położone przy ulicy Julianowskiej, w pobliżu licznych osiedli domków jednorodzinnych, w niedalekiej odległości od Lasu Kabackiego i w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej przy ulicy Kameralnej. Taka lokalizacja jest bardzo wygodna dla rodziców, a dzieciom zapewnia spokój i świeże powietrze.

Budynki są przystosowane do wymogów małych dzieci, wszystkie sale są duże, przestronne i widne, mają toalety z prysznicem. W przedszkolu są dwie niezależne kuchnie, które przygotowują 4 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet i wskazań rodziców związanych z wyżywieniem ich dzieci (dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, bezbiałkowa, dla diabetyków itp.) Dzieci spożywają posiłki w przestronnych jadalniach. Dla dzieci młodszych i tych, które po obiadku potrzebują drzemki przygotowana jest oddzielna sypialnia wyposażona w łóżeczka i pościel. W grupach jest do 16 dzieci i opiekę sprawują nad nimi dwie wykwalifikowane nauczycielki .

W ciągu dnia odbywają się zajęcia edukacyjne zgodnie z podstawą programową MEN a także codziennie zajęcia z językiem angielskim. Dzieci mają kontakt z językiem angielskim także podczas spotkań z native speaker’em.